Naše smečka se zaměřuje na plemena psů, která jsou schopna dosledovat a účinně zadržet postřelené, nebo jinak zraněné prase divoké (SBT,AST,SK,BB,SEH). Naši psi mají výcvik na pobarvené stopě a také složené lovecké zkoušky, BZ, BZH, HZ. Používáme ochranné vesty, které jsou nutností při kontaktu psů s divočákem. Také používáme GPS, abychom rychle lokalizovali psy, kteří drží (staví) divočáka. 

Do leče nenosíme střelné zbraně (vyjímečně ano, pouze vybité) - zvýšení bezpečnosti našich psů, svojí, a všech ůčastníků naháňky. Charakter práce Stafordšírského bulteriera a Amerického stafordšírského teriera je podobný jako u ostatních teriérů, mezi jednotlivými psy jsou menší rozdíly, ale průměrově asi takto: zvěř zásadně nezapírá, naopak ji aktivně vyhledává. Po zahájení naháňky prohání podrost v okolí do cca 300 m od vůdce, když narazí na černou, neůtočí bezhlavě, má tzv. dávkovanou ostrost, těsně doléhá a donutí ji opustit úkryt, pokud narazí na pobarvenou stopu ve většině případů ji sleduje a tím už v průběhu naháňky zadrží postřelené divočáky, odpadají tím pozdější dosledy, které ve většině případů končí neúspěšně (pokud není přítomen na pozdější dosledy zkušený barvář). Na naháňky se slíděním (velké leče), preferujeme složení smečky alespoň 80% honičů, ostatní plemena pouze doplňkově. Preferujeme dobře zazvěřené revíry, hlavně zvěří spárkatou.

Proč si tedy pozvat naši smečku na naháňku?

  1. Zkušení psi, převážně 100 naháněk za sebou

  2. Používáme, reflexní kevlarové ochranné vesty - snížení rizika zranění psa

  3. GPS - větší přehled o pohybu psa, zpětně možnost podívat se jak pes dělal,  snížení rizika úmrtí, ztráty psa, lepší orientace v terénu i pro vůdce.

  4. Socializovaní psi, nevyvolávají šarvátky nerozptylují se, dělají

  5. Nepoužíváme střelné zbraně v leči, nejsme tam abychom lovili ale nahnaly zvěř na střelce

  6. Zkoušky lovecké upotřebitelnosti BZ, BZH,HZ

  7. Rozšíření výřadu o postřelenou zvěř, zadrženou psi během naháňky

  8. Možnost fakturace, živnostenský list

  9. Možnost dosledu Bavorským barvářem po skončení naháňky